Pračka LG F 1280 NDS

Vyberte si obchod, ve kterém chcete nakoupit. Kliknutím do obchodu jej navštívíte.

Uživatelské recenze

Jarka Ondrouchova

Jarka Ondrouchova (100%)

Donedávna jsem s přítelem bydlela u mých rodičů. Před dvěma měsíci jsme se s Jirkou a naším jorkšírem Tedem přestěhovali do nového bytečku. Jako jednu z nejdůležitějších součástí bytu bylo nutné vybrat pračku, jelikož koupelna není moc velká, tak jsem byla nucena vybírat mezi úzkými pračkami. U mamky jsem byla zvyklá na 7kg parní pračku, se kterou jsem byla nadmíru spokojená. Bohužel, ta by se mi tam nevešla. Po dvaceti minutách surfování a vybírání jsem našla alternativu, a to 6 kg úzkou parní pračku od LG a ihned ji na základě zkušeností objednala. Tuto úzkou pračku máme v naší koupelně už asi 5 týdnů. Jediné, co mne zamrzelo, tak byla absence 1400 ot./min. Úzká odstřeďuje pouze na 1200. Co mne překvapilo, že to není až tak veliký rozdíl. Vůbec mne nenapadlo, že si nakonec oblíbím i tuhle menší variantu. A proč? Je to ideální řešení pro menší koupelny, energetická třída A++, 6 pracích pohybů (stejné jako má parní sedmikilovka), náplň prádla na 6 kg, parní praní, inteligentní elektronika Fuzzy a další. První dvě praní jsme s Tedíkem seděli před pračkou a koukali, zda se bude nějak lišit od její větší sestry. A výsledek? Neliší. Po pověšení a uschnutí prádla je výsledek praní perfektní. A jsem moc ráda, že jsem se jen díky menší koupelně nemusela vzdát praní v páře a hlavně programů, které jsem využívala nejčastěji. Dnes mi Jirka předhodil dTest a jen pokrčil jako každý pochybovačný mužský rameny. Neskončila v něm totiž moc dobře. DTest uznávám, ale hlavně jej beru s rezervou. Tento výsledek absolutně nechápu a odmítám. S praním v páře máme s mamkou už přes rok zkušeností a hlavně s vynikajícími výsledky. Původně jsem se obávala prát Tedíkův pelíšek, protože náš pesan je trošku prasátko a bere si do něj i své granule, uši a další pochutiny. Ovšem od doby, kdy praní dopadlo skvěle, už nemám nejmenší střípky nedůvěry. Proto všem doporučuji, aby spíše dali na reference uživatelů, kteří vycházejí z praxe a ne pouze z nějakých kalkulů a testů. Tuto pračku určitě doporučuji a za tím si po velice pozitivních zkušenostech stojím. Jednoznačně doporučuji! Jarka (jarka.ondrouchova@seznam.cz)
maros

maros (90%)

V prvé řadě bych chtěl zmínit, že je tato pračka v podstatě méně hlubokou variantou pračky
LG F1480QDS, která se stala vítězem testu praček v časopise Dtest. Tato pračka má oproti zmíněné menší max. otáčky odstřed'ování (1200ot.min vs. 1400ot/min) a je na menší množství prádla (6kg vs. 7kg).
A ted' k samotné pračce:
Díky přímému pohonu motoru je opravdu velmi tichá a to relativně i při odstřed'ování. Prádlo je skutečně po vyprání krásně čisté, bílé prádlo pěkně bílé. Podotýkám, že při použití kvalitních pracích prášků.
PARNÍ PRANÍ funguje dobře, není však určeno pro všechny prací programy, respektive materiály a volí se (vyjma Allergy Care a Refresh) jako předvolba k programu manuálně. Používáme ho však často, nebot' je vhodné pro praní bavlněného prádla.
Nejekonomičtější praní bavlněného prádla je program BAVLNA(COTTON) ECO, spotřeba vody je téměř poloviční. Při tomto úsporném programu však nefunguje systém 6Motion 6 různých pohyby bubnu), a praní trvá déle. Pro tento program doporučuji přidat máchání navíc, na prádle jsou sem tam patrné zbytky pracího prášku.
Program REFRESH slouží k osvěžení prádla,párou, např. mírně zapoceného sport. oblečení (max. 4ks) bez pracího prášku. Je to praktické, ekonomické a především rychlé, doporučuji však jen pro prádlo opravdu jen mírně zapocené.

Průběh praní můžete sledovat na symbolech pod displayem, zbývající čas praní pak na displayi samotném. Kdo rádi sledují, co se s prádlem v bubnu děje, asi nepotěším - přes kouřové sklo toho moc vidět není.
Akustický signál Vás upozorní na to, že je vypráno (lze deaktivovat). Jestliže se vyskytne nějaký problém,na displayi se objeví příslušný kód, juknete do návodu a dle kódu poznáte, včem je problém. Diagnostikovat a dokonce vyřešit závadu či problém lze dokonce i přes mobil, kdy pračka vyšle určitý signál do serv. centra (zatím nemáme vyzkoušeno).
Co se nám nelíbí, je malý šuplík na prací prostředky, který navíc lze poměrně málo vysunout. Ke vsypávání prášku je tak potřeba větší opatrnosti a je méně pohodlné.
U voliče programů bychom uvítali možnost jeho zasunutí (zacvaknutí) dovnitř - zdá se mi, že příliš "trčí".
Jinak s pračkou zatím velká spokojenost: krásně vypere, vyždíme a je tichá...co chtít od pračky více?

Pro:

 • krásně vypere
 • tichá
 • hodně pracích programů a předvoleb
 • parní praní
 • ECO program
 • systém 6Motion

Proti:

 • malý šuplík na prací prostředky
 • ovladač programů nelze zasunout
 • vyšší cena
Petr

Petr (100%)

Ještě přikládám odkaz, který jsem našel a pomohl mi osvětlit 6 MOTION:
http://www.youtube.com...

Pro:

 • Je to úzká varianta modelu F1480QDS, takže má i stejné klady.

Proti:

 • O záporech nevím, a to v parní pračce peru už nějaký ten pátek :-)

Další recenze LG F 1280 NDS na Heureka.cz

Poradna LG F 1280 NDS na Heureka.cz

Tip: Chcete se na něco zeptat k produktu LG F 1280 NDS? Poradna LG F 1280 NDS

Podobné fráze

LG F 1280 NDS